Фрилансер – що воно таке?

15 Чер

ЧТО ЗНАЧИТ ФРИЛАНСЕР копияСлово «фрилансер», як ви уже здогадуєтеся, походить з англійської мови. Freelancer — вільний заробітчанин, вільний списоносець, найманець; у переносному значенні — вільний художник.

Фриланс – новий вид, особливий режим роботи, який виник на сучасному ринку працевлаштування. Фрилансер – віддалений співробітник, основною характеристикою роботи якого є ненормований робочий день та відсутність необхідності постійного перебування в офісі.
Першими «вільними працівниками» були консультанти, перекладачі, журналісти, які пишуть, редактори, фотографи та художники.

Фрилансер – співробітник, який не має постійного і формального роботодавця.
Появі фрилансерства, як виду зайнятості сприяло безліч факторів.
Найбільш значущим із них став Інтернет, який дав якісно нові можливості зв’язку. У результаті його швидкого розвитку виникли нові «технологічні» фахівці: веб-дизайнери, програмісти. Високий попит на перераховані професії був обумовлений саме розвитком технологій і широким поширенням Інтернету.

Значущими перевагами фрилансерства як виду зайнятості є кілька, зокрема:

-можливість самостійно планувати свій робочий день;
-необмеженість у кількості замовлень та роботодавців;
-можливість підвищувати рівень доходів залежно від кількості замовлень та обсягу виконуваних робіт;
-відсутність необхідності щодня бути присутніми в офісі.
Сьогодні серед фриланс-фахівців зустрічаються представники найрізноманітніших професій. Найбільш поширеними серед них є актори, юристи, психологи, бізнес-консультанти, торгові агенти, рієлтори, фотографи, журналісти та дизайнери.

Крім того, фриланс дає можливість поєднувати традиційний восьмигодинний робочий день із домашніми справами, даючи можливості для збільшення, таким чином, своїх прибутків.

Ринок фриланс-послуг в даний час уже досить розвинений у Європі та Америці і стрімко розвивається в Росії та в країнах СНД. Він залучає все більше нових учасників як із боку виконавців, які пропонують свої послуги, так і з боку приватних осіб і організацій, готових до співпраці на віддаленій основі. Поняття «ринок фриланс-послуг» є не стільки виразним і встановленим у російській мові, скільки ходовим і таким, що користується попитом. У даному випадку, якщо у поняття фриланс немає окремого слова, то таке поняття можна описати лише кількома  словами або виразом – робота на ринку (біржі) замовлень і послуг, індивідуальна трудова діяльність .
Отже і у нашій країні ви завжди зможете звернутися по допомогу до фрилансерів або ж приєднатися до їх когорти.

Матеріал підготувала Софія Бут, учениця 8 класу

Прокоментуй

Газета для ініціативних,
веселих і вдумливих
Газета для тих,
кому є, що розповісти
Газета для тих,
хто шукає друзів і цікаві справи
Газета для тих,
хто працює з молоддю
Газета для тебе