Щастя є!

14 Чер

Я беру чистий аркуш, ручку і пишу Вам листа. А тим часом десь у товщі Тихого океану, глибоко-глибоко, там, де немає жодного промінчика, народжується маленька черепашка. А тим часом десь у Осло помирає старенький дідусь, котрий точно знає, що буде з ним далі. А тим часом десь у Південній Америці хтось іще дуже маленький робить свої перші кроки. А тим часом десь у Києві хтось говорить «так» комусь дуже важливому.

Я беру чистий аркуш, ручку та пишу Вам листа. Якщо Ви його читаєте, то я уже щаслива. Я не знаю, хто Ви. Зовсім не знаю. Ви не знаєте, хто я. Так цікавіше. Це ніби мильна бульбашка: так близько, але доторкнутися неможливо. Але це неважливо. Важливо те, про що я Вам розповім. Про щастя. Ні, не поспішайте думати, що це банально і згортати мого листа. Це розповідь про моє щастя. Хоч таке маленьке, але все ж моє.

Щастя – це моя Україна. Я впевнена, Ви знаєте, що є така країна. Неодмінно.  Без сумніву. Без ніяких заперечень. Це маленька волошка. Я – у ній, вона – в мені. Адже кожна людина – це цілий Всесвіт. У ньому закладено дух предків та мудрість рідної землі. Треба лише відчути, прислухатися, зрозуміти, що ти потрібен саме тут. Ми не обираємо Батьківщини, але можемо обрати, як прожити своє життя…

Щастя – це моя родина. Все, чого я вже досягла і чого досягну в своєму житті, – лише завдяки їм та лише для них. Людина – це величезний клубок, в якому кожна ниточка – це щось важливе. Одна з них завжди пов’язує мене з моєю сім’єю. Вона кремового кольору, а коли її  торкаєшся, то таке відчуття, ніби сотні маленьких ручок міцно-міцно тебе обіймають. Важливо завжди пам’ятати, хто ти є насправді, і ніколи, чуєте, ніколи не обривати цю ниточку!

Щастя – це уміння бути собою. Адже всі чудово знають рядки пісні епатажної, але тим не менш всіма улюбленої Леді Гага: «I’m beautiful in  my way ‘Cause god makes no mistakes I’m on the right track baby I was born this way Don’t hide yourself in regret Just love yourself and you’re set I’m on the right track baby I was born this way».

Бути собою означає бути вільним. Вільним в усьому: в побуті, в коханні та й узагалі в житті.

Щастя – це дощ. У нього сумні сірі очі та дзвінкий голос. Він змиває весь буденний бруд, біль, образи, змиває всю штучність і пластмасовість цього світу. Іноді я думаю, що Бог створив його саме для цього…

Щастя – це дитинство. Спогади, мрії. Це коли все поруч: смак розбитого кавуна, землі, запах матіол, сміх, замурзане обличчя, збиті коліна, букет польових квітів, смажена картопля та відчуття шаленої радості.

Щастя – це зірки. Я часто не закриваю штори, коли бачу зоряне небо.  Мені так чомусь легше заснути. Я думаю про те, що, можливо, десь там у небі є така сама планета, де живе така сама дівчинка, як я.  Її жителі, можливо, також думають про нас. Вони гадають, чи є хтось в цьому Всесвіті, крім них.. А  може, таких планет безліч?  Зорі загадково посміхаються та шепочуть про далекі острови та глибокі моря, і я поволі засинаю…

Щастя – це усмішка. Дуже люблю слова однієї розумної людини: «Усмішка – єдине, що ми можемо протиставити всім чорним сльозам. Усмішка – це героїзм». Люди різні, тому усміхаються вони по-різному, але в будь-якому разі, коли хтось дарує усмішку, то віддає частинку себе, нічого не беручи взамін.

Щастя – це дружба. Коли ви разом їдете на велосипеді і несподівано падаєте, але ти знову сідаєш на цей самий велосипед і їдеш, незважаючи на страх, бо довіряєш своєму другу щиро і віддано.

Але попри все це найбільшим щастям є уміння насолоджуватися життям. Насолоджуватися митями, секундами, хвилинами. Просто любити життя і брати від нього все. Це під силу далеко не кожному, та все ж якщо дуже-дуже захотіти і повірити в диво, то ви зрозумієте, що щасливі…

 

   Текст: Олена Стовба

Прокоментуй

Газета для ініціативних,
веселих і вдумливих
Газета для тих,
кому є, що розповісти
Газета для тих,
хто шукає друзів і цікаві справи
Газета для тих,
хто працює з молоддю
Газета для тебе