Світлогірське

14 Чер

У цьому селі народ завжди тримається разом. Принаймні, я міг у цьому переконатися під час свята Масниці. У цей день відбувся концерт, на якому виступали і дорослі, і діти. Також у цей день млинці і чай були безкоштовні, а інші страви можна було скуштувати за невелику плату. Мені особисто дуже сподобалося, як відзначали це свято. А на Новий рік ми із сім’єю у Світлогірському готували різні смачні страви і запускали салют.

А ось де Світлогірське розташовано

Місцеві жителі поважають один одного, але тим, хто не шанує громаду, можуть бути непереливки. Приклад із життєвого досвіду: коли моя мама купувала на базарі помідори, бабусі-продавчині сказали: «Тільки у Павлівни не беріть». Я не знаю, хто така Павловна, але це попередження каже про щось погане.

Раніше у Світлогірському було велике рибне господарство – рибгосп. Та під час розпаду СРСР це господарство почало занепадати. Раніше в рибгоспі було два великих риболовецьких судна і п’ять маленьких човнів, де працювало понад 200 рибалок. Зараз зосталось тільки одне судно, а інші розпиляли на металобрухт. Але люди не могли залишитися без улюбленої справи, тож зараз майже в кожному дворі є свій маленький човен, а на столі – завжди свіжа риба. А ще у Світлогірському навіть коти – гарні рибалки та гурмани. Наприклад, кіт Француз, що живе на території рибгоспу, отримав своє ім’я, бо полюбляє ловити та їсти жаб!

Ось таке цікаве та своєрідне село є на березі Дніпродзержинського водосховища. Приїздіть самі і переконайтеся!

 

Текст: Данило Остапюк

Прокоментуй

Газета для ініціативних,
веселих і вдумливих
Газета для тих,
кому є, що розповісти
Газета для тих,
хто шукає друзів і цікаві справи
Газета для тих,
хто працює з молоддю
Газета для тебе